Čo robiť, ak niečo nie je, ako by malo byť? (Reklamačný poriadok a vrátenie tovaru)

My v CeHaTex.sk sa každý deň snažíme robiť našu prácu najlepšie ako vieme a poskytovať Vám perfektné služby. Stále sme však len ľudia a tak sa aj napriek našej snahe môže stať, že niečo sa jednoducho pokazí. Ak teda potrebujete reklamovať tovar, ktorý ste u nás objednali, alebo ho chcete vrátiť, prečítajte si prosím nasledovné informácie.

 

Záručná doba a reklamácie tovaru

Záručná doba na všetok tovar objednaný v internetovom obchode CeHaTex.sk je štandardne 24 mesiacov. Záručná doba začína plynúť dňom prevzatia tovaru zákazníkom. Záručný servis zabezpečuje prevádzkovateľ internetového obchodu. Nekompletnosť zásielky alebo poškodenie tovaru je nutné oznámiť do 48 hodín od prevzatia zásielky e-mailom na adresu cehatex@cehatex.sk alebo telefonicky v pracovné dni na 043 5320 322, 323. Neskoršie reklamácie nekompletnosti zásielky alebo mechanického poškodenia výrobku nemusia byť uznané!

Ak chcete zakúpený tovar reklamovať, vopred nás prosím kontaktujte (kontakty). Reklamovaný tovar (najlepšie až po dohode s nami) zašlite prosím na adresu CeHaTex, s.r.o., Aleja Slobody 2245/7, 026 01 Dolný Kubín, prípadne doručte osobne do našej predajne v Dolnom Kubíne. Odporúčame Vám tovar zaslať ako balík doporučenou zásielkou. Tovar nám prosím neposielajte dobierkou! Do balíka priložte kópiu daňového dokladu (faktúra), ktorý sme Vám poslali s tovarom a kópiu ústrižku od doručovateľa!

Po obdržaní reklamovaného tovaru Vás budeme bezodkladne kontaktovať e-mailom alebo telefonicky a dohodneme sa s Vami na rýchlom vyriešení problému: reklamovaný tovar Vám vymeníme kus za kus, prípadne iný, ktorý si vyberiete (do hodnoty reklamovaného tovaru) alebo Vám vrátime peniaze. Reklamácia bude vybavená v čo najkratšom čase, najneskôr však do 30 dní od prijatia reklamovaného tovaru. O výsledku reklamácie budete informovaný bezprostredne po ukončení reklamačného konania e-mailom a spolu s tovarom Vám bude doručený reklamačný protokol.

 

Vrátenie tovaru

Všetok tovar zakúpený v internetovom obchode CeHaTex.sk môžete bez udania dôvodu vrátiť do 10 pracovných dní od prevzatia tovaru. Odstúpiť od zmluvy je nutné preukázateľným spôsobom (písomne, e-mailom). Toto právo Vám vyplýva z § 12 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z.z.). Neskoršie odstúpenie od zmluvy už nie je možné. Tovar je nutné zaslať na adresu CeHaTex, s.r.o., Aleja Slobody 2245/7, 026 01 Dolný Kubín, prípadne doručiť osobne do našej predajne v Dolnom Kubín. Odporúčame tovar zaslať ako balík doporučenou zásielkou. Tovar nám prosím neposielajte dobierkou. Do balíka priložte kópiu daňového dokladu, ktorý sme Vám poslali s tovarom!

 

Príslušnú sumu za vrátený tovar Vám môžeme kompenzovať:

  • poskytnutím poukážky na zľavu, ktorú môžete použiť pri ďalšom nákupe u nás,
  • zaslaním sumy, ktorú ste zaplatili za tovar na Vami určený účet do 15 dní.

Do balíka priložte informáciu, o ktorú z uvedených kompenzácií máte záujem!

 

Od zmluvy nie je možné odstúpiť v nasledovných prípadoch:

tovar je mechanicky poškodený

  • tovar textilného charakteru (bundy, nohovaice, čiapky, rukavice…) je mechanicky poškodený
  • tovar nie je kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď., ak bol k nemu dodaný)
  • tovar bol objednaný špeciálne na objednávku

V prípade neoprávneného vrátenia tovaru bude tento tovar vrátený zákazníkovi na jeho náklady.

Prajeme Vám príjemné nakupovanie v našom internetovom obchode!